piątek, 25 czerwca 2010

Jedyna taka wystawa Piotr Wojciechowski Collection Tattoo Konwent Gdańsk 2010

Piotr Wojciechowski Collection - wystawa w trakcie Tattoo Konwent Gdańsk 2010 

Wszystkim serdecznie polecam. To jedyna okazja aby zobaczyć w Polsce unikatową kolekcję Piotra Wojciechowskiego.

Wystawa dotycząca historii tatuażu to ciekawa podróż wstecz, do czasów, kiedy jego wykonywanie nie było takie proste jak współcześnie, do minionych epok, kiedy jego posiadanie wcale niekoniecznie nawiązywało tylko do mody czy dekoracji.

Wszystkie eksponaty prezentowane na wystawie poczodzą z prywatnej kolekcji Piotra Wojciechowskiego, absolwenta Instytutu Sztuki filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie,redaktora magazynu TATUAŻ - CIAŁO I SZTUKA, tatuatora i kolekcjonera.

Piotr Wojciechowski Collection to jedyny w Polsce prywatny zbiór eksponatów, związanych z historią sztuki tatuażu. Jest to owoc wieloletniej pasji kolekcjonerskiej, dzięki której w oryginale można będzie zobaczyć: plemienne narzędzia do tatuowania z różnych stron świata; zbiór elektrycznych maszynek od początków XX w. po czasy współczesne; ksiegozbiór publikacji dotyczących tatuażu od XVIII w.; kolekcja japońskich drzeworytów ukiyo-e z XIX w.; ręcznie wykonywanych motywów na tatuaż (tzw. tattoo flash) z przestrzeni całego XIX stulecia; liczne litografie, fotografie i pocztówki z poprzednich stuleci... Słowem wszystko, co ma jakikolwiek związek z tatuażem i ilustruje jego bogatą historię.

Więcej informacji o wystawie i konwencie tatuażu w Gdańsku pod adresem: http://www.tattookonwent.pl/
Poniżej kilka wybranych eksponatów z wystawy. Źródło: http://www.tattookonwent.pl/

Współczesny tradycyjny japoński instrument do tatuowania



Współczesny zestaw do tatuowania z Birmy
Wytatuowany aktor Kunishige po XIX w

poniedziałek, 21 czerwca 2010

BORNEO I SUMATRA wśród plemion Dajaków, Bataków i Mentawai.

Coś etnicznego na ten tydzień. Oczywiście będzie z domieszką tatuażu:)


BORNEO I SUMATRA - wśród plemion Dajaków, Bataków i Mentawai.

Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie zaprasza na spotkanie z Gosią Drewą, polską podróżniczką, stypendystką indonezyjskiego programu Darmasiswa, którego celem jest propagowanie języka i kultury indonezyjskiej na świecie.

Wśród wielu podróży po kraju, które odbyła w trakcie trwania programu, zwiedziła między innymi Wschodni Kalimantan (Borneo), zamieszkiwane przez legendarnych Dajaków, czyli łowców głów, oraz Północną i Zachodnią Sumatrę wraz z odizolowanymi od cywilizacji wyspami Mentawai. W czasie tych podróży poznawała kulturę plemion zamieszkujących poszczególne regiony, których różnorodność i bogactwo zwyczajów są jednym z elementów tworzących niezwykłą atmosferę Indonezji.

Data: 24 czerwca (czwartek)
Miejsce: Galeria Azjatycka, Freta 5, Warszawa




Godz: 18.00 Wstęp Wolny


niedziela, 20 czerwca 2010

Mark Dacasoso - wojownik z plemienia Mohawków

Na skutek pewnego wyzwania moje poszukiwania filmowych wojowników zostały sprowadzone do bohaterów pozytywnych. Wytatuowani złoczyńcy są w nadmiarze, ach te stereotypy:) I tak z wielkim trudem w czeluściach wspomnień pojawił się postać Maniego z plemienia Mohawków z filmu "Braterstwo Wilków".  Maniego gra Mark Dacasos.  




Wzory wytatuowane na ciele Maniego prawdopodobnie pochodzą z portretu wodza Mohawków Sa Ga Yeath Qua Pieth Tow autorstwa Johna Vereksta z 1710 roku.


Jeżeli znacie innych wojowników - bohaterów pozytywnych dajcie znać, mam nadzieje że Mani nie jest odosobniony:)

Gdzie można wykonać tatuaż etniczny?

Filmik ku przestrodze:) a jednocześnie wywołujący do tablicy temat: u kogo najlepiej zrobić tatuaż etniczny, orientalny itp. W miarę rozwoju bloga będę zamieszczał wszelkie informacje o tatuatorach w Polsce lub osób z zagranicy goszczących w rodzimych studiach i na konwentach. Już niedługo postać Marco, którego miałem przyjemność poznać na tattofescie w Krakowie i jego portfolio, oraz wizyta u Karoliny w Rzeszowie, i wywiad z tatuatorką pracującą w studiu http://primitivetattoo.pl/


Jensa Uwe Parkitny wystawa w Monachium

Niesamowita gratka dla miłośników tatuażu etnicznego wystawa fotografii Jensa Uwe Parkitny. Portrety wytatuowanych kobiet z regiony Chin w Birmie. Więcej o wystawie informacji http://www.voelkerkundemuseum-muenchen.de/

Poniżej folder dotyczący tego wydarzenia, niebawem zamieszczę pełne tłumaczenie. Jeżeli ktoś będzie się wybierał na wystawę i będzie się chciał podzielić relacją, proszę o kontakt:)




Link do galerii Jensa Uwe  Parkitny http://www.bloodfaces.com/ gdzie istnieje jedyna możliwość nabycia jego albumu. Gorąco polecam. 

The Tattooed Hit Man

The Tattooed Hit Man - film jaki miałem 'przyjemność' kiedyś oglądać na kasecie VHS wygrzebanej na targu staroci, niestety kopia nie przetrwała do dnia dzisiejszego. Płatny morderca Gingi (the most frightening character ever brought to the screen) wędruje do loży wytatuowanych złoczyńców i tym samym stanowi początek moich poszukiwać pierwszych filmowych postaci powołanych do życia w celuloidowej 'rzeczywistości'.  Gingi to orientalna odpowiedź na wytatuowanego perkusistę, byłego komandosa z bloga Rdzy http://rdzaniespi.blogspot.com/



czwartek, 17 czerwca 2010

Człowiek Yakuza w filmie Predators

Tatuaż etniczny to również skarbnica motywów bardzo często wykorzystywanych w kulturze popularnej. Tym razem Nimrod Antal w swoim najnowszym filmie "Predators" sięga do tatuażu japońskiego i powołuje do życia Hanzo - członka Yakuzy. To podstępny człowiek yakuzy (...) o ktoś, kogo można się obawiać, a także świetnie wyszkolony i zręczny wojownik, który doskonale posługuje się bronią a także mieczem - tymi slowami aktor Louis Ozawa Changchien opisuje swoją nowe "wcielenie". A tak wygląda Hanzo w calej okazałości i jego tatuaż zwany "sobori" - kompozycja prawie pelna, z wyjątkiem przestrzeni na piersi i brzuchu.
Kolejne zdjęcie Hanzo w akcji. Źródło: rottentomatoes.com/











Produkcją obrazu zająl się Robert Rodriguez, więcej informacji znajdziecie na stronie głównej skąd wyciągnąłem to zdjęcie http://www.predators-movie.com/ Trailer poniżej.







wtorek, 15 czerwca 2010